Mi is az a WordPress?
Sokan már jól ismerik, néhányan már ismerkedtek vele, s akad olyan is, aki még nem hallott róla. Az utóbbiak kedvéért néhány sor a WordPressről:
Az elmúlt néhány évben az egyik legjobban és legkönnyebben kezelhető tartalomkezelő rendszerré nőtte ki magát. Hatalmas fejlesztői csapat áll mögötte, ennek ellenére nincsen karbantartási költsége és egyszerűen telepíthető bővítményekkel szinte bármilyen funkcióval fejleszthető.
Leegyszerűsítve kijelenthetjük, hogy a WordPress egy olyan magyar nyelvű keretrendszer, amin keresztül könnyedén – programozói tudás nélkül – szerkesztheted weboldaladat, új oldalakat hozhatsz létre, blogolhatsz. Csak annyi a dolgod, hogy megírod a szöveget, pár kattintással képeket töltesz fel hozzá, s a WordPress minden mást megcsinál. És ami a legszebb az egészben, hogy a WordPress mindenki számára teljesen INGYENES!
Persze azért ennél sokkal több ez a méltán kedvelt tartalomkezelő rendszer. Egyszerű bemutatkozó oldalaktól kezdve, blogokon keresztül, komolyabb portálokon át, webshopokig szinte bármilyen weboldal létrehozható vele.
WordPress weboldal előnyei
- jó minőségű és szebbnél szebb sablonokat találhatunk hozzá
- egyszerűen és gyorsan elkészíthető, nem kell rá heteket, hónapokat várni
- költséghatékony (akár Te magad is elkészítheted)
- nem kell webmestert fizetned, könnyedén szerkesztheted oldalaidat, illetve egyszerűen hozhatsz létre új tartalmakat
- magyar nyelvű adminisztrációs felülete van
- ha jó SEO bővítménnyel használod, akkor tökéletesen, teljes mértékben optimalizálható (sok olyan lehetőség adódik vele, ami más tartalomkezelő rendszereknél, vagy egyedi fejlesztésnél szóba sem jöhet)
- bővítményekkel rengeteg funkcióval fejleszthető
WordPress weboldal hátrányai
- vannak hozzá gyenge, rosszabb minőségű sablonok is (jól meg kell nézni, mit választasz)
- a sablon adta lehetőségek kötöttek (fejlesztő megfizetésével könnyen orvosolható hátrány, többnyire egyszeri fejlesztési költséggel megúszható)
- túl sok és egymással nem kompatibilis plugin (bővítmény) telepítése problémát okozhat (pl. szétesik vagy nagyon lassú lesz az oldal)
WordPress sablon
A WP sablon tartalmazza a weboldal kinézetét és funkcióit. Választhatunk ingyenes sablont, vásárolhatunk fizetőset, vagy pedig elkészíttethetjük WordPress sablonkészítésben jártas fejlesztővel.