WordPress weboldal készítés lépésről lépésre
Ebben a cikkben azoknak kívánok segíteni, akik maguk szeretnék elkészíteni WordPress weboldalukat.
WordPress weboldal készítés: 0. lépés
A WordPress telepítése egyszerű, pár perces feladat, de ahhoz, hogy hozzákezdjünk, szükségünk lesz egy tárhelyre és egy domain névre. Érdemes egy sokak által megbízhatónak ítélt tárhely szolgáltatónál előfizetni. Sok esetben a tárhely rendelés mellé ingyen regisztrálják domain nevünket – végződéstől függően – 1 vagy 2 évre.
WordPress weboldal készítés: 1. lépés
Adatbázis létrehozása és WordPress telepítése pillanatok alatt
Már évek óta egy olyan tárhely szolgáltatónál (Tárhely.eu) fizetek elő, ahol szinte minden beállítást magam tudok eszközölni. Ha valamivel mégsem boldogulnék, akkor percek alatt segít az ügyfélszolgálat. Ennek a szolgáltatónak a cPanel admin felületén mutatom be milyen egyszerű bárki számára a WordPress telepítése.
Ha már megvan a tárhelyünk és domain nevünk, akkor az admin felületen létre kell hoznunk egy MySQL adatbázist.
Adatbázis létrehozása
Miután belépünk a szolgáltatótól kapott felhasználó névvel és jelszóval a megadott URL címen, keressük meg az Adatbázisok boxot és kattintsunk a MySQL adatbázis feliratra.
Ezt a képet kapjuk:
Új adatbázis létrehozása: meg kell adnunk az adatbázis nevét. Ezt nekünk kell kitalálni, s meg kell jegyeznünk, mert a későbbiekben még szükség lesz rá!
MySQL felhasználó létrehozása: meg kell adnunk egy nevet és egy jelszót. Szintén nekünk kell kitalálni és meg kell jegyezni!
Ezután hozzá kell adnunk a felhasználót az adatbázishoz: legördülő menüből ki kell választani a létrehozott felhasználót, majd az alatta lévő legördülő menüből az adatbázist.
Ezennel el is készült az adatbázisunk! Ugye, hogy nem volt olyan bonyolult?!
Amennyiben a tárhely szolgáltató segítségét kérjük, ők fogják létrehozni az adatbázist és a felhasználót, majd elküldik nekünk az adatokat (adatbázis nevét, felhasználó nevet, jelszót).
WordPress telepítése
WordPress weboldal készítés: 2. lépés
Az admin felület kezdőlapjának alján találunk egy Installer boxot, ahol csak rá kell kattintanunk a WordPress ikonra.

Evvel belépünk az Installátor felületre, ahol a Telepítés fülre kattintva meg kell adnunk a következő adatokat:

Elérési protokoll: Ha rendelkezünk saját IP címmel és tanúsítvánnyal, akkor válasszuk a https protokollt, egyébként a http protokollt.
Válasszon domain nevet: Ki kell választanunk, hogy mely domain névhez szeretnénk telepíteni a wordpresst.
Telepítési könyvtár: Nem lehet létező könyvtár. Ha szeretnénk, hogy a fájlok egy almappában, pl. egy wordpress mappában legyenek, akkor adjuk meg azt, hogy wordpress. Ekkor a WordPresst a http://www.domainnevem.hu/wordpress/ alatt érjük el.
Ha üresen hagyjuk, akkor a WordPresst a http://www.domainnevem.hu/ alatt érjük el. (Javasolt)
Adatbázis neve: Itt kell megadnunk az előző lépésben létrehozott adatbázis nevét.
Table Prefix: hagyjuk alapértelmezetten.
Site name: adjuk meg weboldalunk nevét (később módosítható).
Site description: adjuk meg weboldalunk leírását (később módosítható).
Admin Username, Admin Password: itt kell megadnunk azt a felhasználó nevet és jelszót, amivel majd mindig be fogunk lépni WordPress weboldalunk admin felületére.
Admin Email: adjunk meg egy e-mail címet. Értesítéseket fogunk kapni pl. frissítésekről, hozzászólásokról stb. (később módosítható).

Select Language: válasszuk ki a kívánt nyelvet. Van magyar nyelv! 🙂
Válogathatunk a tárhely szolgáltató által kínált sablonokból. Ha esetleg megtetszik valamelyik, csak kattintsunk a Select feliratra.
Akár kiválasztottunk sablont, akár nem, az oldal alján kattintsunk a Telepítés gombra!

Folytatás hamarosan…